Під час війни Держлісагентство витратило 400 тисяч гривень на "презенти" чиновникам?

Під час війни Держлісагентство витратило 400 тисяч гривень на "презенти" чиновникам?
292700 ПЕРЕГЛЯДІВ

З позолотою, музичними модулями й символикою Держлісагентства: державні лісгоспи під час війни не відмовляють собі у гарних дрібничках і придбали у приватної фірми декілька партій дорогих подарункових боксів для алкоголю. Постачальники підтвердили журналістам: виконували замовлення лісівників. Водночас Юрій Болоховець заперечує факт такої закупівлі. То хто ж лукавить? І звідки у чиновників гроші на такі покупки?

Журналістка "СтопКору" Олександра Сербін спробувала розібратись, хто ж замовив елітні "коробки" з емблемою Держлісагентства і в яку суму це вилилось.

"Ось ця порожня коробка, яку я тримаю в руках, коштує щонайменше тисячу гривень. За що такі гроші, спитаєте ви? Ну, по-перше, вона виготовлена з дерева, а не з дешевого пластика, а ще гарно пофарбована. Та найдорожче в ній – логотипи лісництв", – розповідає репортерка.

За які гроші купили коробки для горілки із позолоченими надписами? Аби з'ясувати це, команда "СтопКору" промоніторила десятки тендерів, вивчила сотні документів. Однак такої закупівлі на "Прозорро" аналітики так і не знайшли. Проте довідалися, хто саме виготовляв бокси на замовлення лісництв. Тож знімальна група наважилась на експеримент: журналісти зв'язались із фірмою-виробником під виглядом потенційних покупців і запросили представників компанії на зустріч.

Підрядники розповіли особливості замовлень

Під час розмови з підприємцями медійники довідались багато цікавих подробиць. По-перше, один такий бокс коштує від 3700 до 5000 гривень у залежності від комплектації, а продають їх партіями по 50 штук. Лісгоспи придбали щонайменше дві партії. Отже, проста арифметика показує, що витратили на це задоволення від 400 до 500 тисяч гривень.

Водночас, голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець від закупівель дорогих боксів відхрещується. Як зазначили у відповіді на запит журналістів, Держлісагентство начебто не проводило тендерів на придбання подібної продукції. То звідки ж тоді вона взялась? І найголовніше, хто і під яким приводом виділив на неї кошти? Питання залишається відкритим.

stopcor.org

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео