Як нинішній голова НБУ Пишний із соратником Яценюком вписали друзів у співвласники Гулівера? «$675 млн - кредитний схематоз?»

Як нинішній голова НБУ Пишний із соратником Яценюком вписали друзів у співвласники Гулівера? «$675 млн - кредитний схематоз?»
313699 ПЕРЕГЛЯДІВ

Власником ТРЦ «Гулівер» (150 тис кв м біля Палацу спорту) є фірма ТОВ «Три О», яка заклала його в держбанках під $675 млн ($537 млн. Ощадбанку та $138 млн. Укрексімбанку).

Ощадбанком із 2006 року з перервами керував нинішній голова НБУ Андрій Пишний – друг і соратник Яценюка. Пишний неодноразово мотивував кредитування фірми ТОВ «Три О» під заставу «Гулівера».

Показники ТОВ «Три О» у 2021 році виручка: 1,05 млрд грн, збиток: 280 млн грн (2,7 млрд грн був збиток у 2020 р).

Спочатку фірмою ТОВ «Три О» володів Омельченко, потім В.Алієв-Веселов-Кучеренко, за януковича вони продали «Три О» Віктору Поліщуку (донцець, що лопнув банк «Михайлівський», мережі Ельдорадо-Технополіс, нібито родич д.медведєва з російським олігархом Гуцерієвим (БІНбанк, руснафта, сафмар, дружок Лукашенка, опонент Мазепіна).

Засновники ТОВ «Три О»:

 • 40,63% ТОВ «Компанія «Мобіл Вест» (контролює Віктор Поліщук)
 • 22,07%-Podemos LLP (Лондон) контролює Іванющенко та ін.
 • 18,07%-Budley Coast Limited (БВО) контролює Іванющенко та ін.
 • 9,23% - Lavish Ventures Limited (БВО) ніяких зачіпок

10% - Hetiber Finance Limited (Кіпр) контролюють дружки Яценюка та Пишного? Розклад:

Директором фірми Hetiber Finance Limited є Бернадетта Скорді (1982 р.н., Кіпр).

Бернадетта Скорді (вона ж ΜΠΕΡΝΑΝΤΕΤ ΣΚΟΡΔΗ, вона ж BERNANTET SKORDI) є директором та/або офіційним українським бенефіціаром фірм:

 • PERNOMA INVESTMENTS LTD
 • STARWINGS HOLDING LIMITED
 • UNIBUDINVEST MANAGEMENT LIMITED
 • KEEROF HOLDINGS LIMITED

Ці кіпрські фірми безпосередньо пов’язані з такими людьми:

 • Яценюк Володимир Степанович (1979 р.н., кузен Арсенія Яценюка)
 • Іванчук Андрій Володимирович (друг і соратник Яценюка, Карпатнафтохім, керував Нарфронтом, а зараз гуртом «Довіра»)

ГРАНЦ АРТУР (білоруський олігарх, імпорт е/енергії з білорусі) та його старший партнер ЛЕОНІД ЮРУШЕВ (донецький мільярдер, банк Форум (потонув), Золотобанк (покладено), готелі InterContinental та Fairmont, системний спонсор Яценюка, зять Олександр Скичко (а) Черкаської області у 2021-22 р)

Нагадаю, Пишний, як керівник Ощадбанку, допоміг Гранцу та Іванчуку віджати агрохолдинг Креатив. Можливо, за такою самою схемою отримали частку в Гулівері, який закредитовано в Ощаді.

Докладніше:

Частина 1

Бернадетта Скорді (вона ж ΜΠΕΡΝΑΝΤΕΤ ΣΚΟΡΔΗ, вона ж BERNANTET SKORDI) є директором та/або офіційним українським бенефіціаром фірми: ПЕРНОМА ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД (PERNOTD INeVMENT

ТОВ «СЕМЕНІВСЬКА ТЕС», ТОВ «МИХАЙЛІВСЬКА СЕС», ТОВ «ПРИМОРСЬКА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ»

Керівники та/або засновники цих фірм: Колошва Денис Васильович (1982 р.н., Крим, м.Євпаторія) та Яценюк Володимир Степанович (1979 р.н., кузен Яценюка).

Колошва та Яценюк директори та/або засновники у:

 • ТОВ «БФ ГРУП» ЮРУШІВ ЛЕОНІД та ГРАНЦ АРТУР
 • ТОВ «БФ СЕРВІС» ЮРУШІВ ЛЕОНІД
 • ТОВ «ОФІС МЕНЕДЖМЕНТ»
 • ТОВ «АЛЬМАДІН ПЛЮС» ЮРУШІВ ЛЕОНІД
 • ТОВ «ЦУКРОВА КОМПАНІЯ УКРАЇНИ» ІВАНЧУК ІРИНА ІВАНІВНА – дружина нардепа Іванчука Андрія Володимировича

Частина 2

Бернадетта Скорді (вона ж ΜΠΕΡΝΑΝΤΕΤ ΣΚΟΡΔΗ, вона ж BERNANTET SKORDI) є директором та/або офіційним українським бенефіціаром фірм:

 1. STARWINGS HOLDING LIMITED, яка володіє компанією ПРАТ «КОРОСТЕНСЬКИЙ ЗАВОД МДФ» бенефіціар ЮРУШЕВ ЛЕОНІД
 2. UNIBUDINVEST MANAGEMENT LIMITED яка володіла компанією ТОВ «УНІБУДІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ» ЮРУШІВ ЛЕОНІД
 3. KEEROF HOLDINGS LIMITED, яка володіє компанією ТОВ «ТД КОРОСТЕНСЬКИЙ ЗАВОД МДФ» бенефіціар ЮРУШЕВ ЛЕОНІД

Спочатку фірмою ТОВ «Три О» володів Омельченко, потім В.Алієв-Веселов-Кучеренко, за януковича продали Віктору Поліщуку і https://biz.liga.net/…/viktor-polishchuk-ya-predupredil…

Засновники ТОВ «Три О» ( https://opendatabot.ua/c/23167814 ):

 • 40,63% ТОВ «Компанія «Мобіл Вест» (контролює Віктор Поліщук)
 • 22,07%-Podemos LLP (Лондон) контролює Іванющенко та ін.
 • 18,07%-Budley Coast Limited (БВО) контролює Іванющенко та ін.
 • 9,23% - Lavish Ventures Limited (БВО) ніяких зачіпок

10% - Hetiber Finance Limited (Кіпр) контролюють дружки Яценюка та Пишного? Розклад:

Директором фірми Hetiber Finance Limited є Бернадетта Скорді (1982 р.н., Кіпр)

https://opencorporates.com/companies/cy/HE296390

https://efiling.drcor.mcit.gov.cy/…/SearchResults.aspx…

Бернадетта Скорді (вона ж ΜΠΕΡΝΑΝΤΕΤ ΣΚΟΡΔΗ, вона ж BERNANTET SKORDI) є директором та офіційним українським бенефіціаром фірми ПЕРНОМА ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД (PERNOMA INVESTMENTS2

https://efiling.drcor.mcit.gov.cy/…/SearchResults.aspx…

ПЕРНОМА ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД (PERNOMA INVESTMENTS LTD) заснувала українські фірми:

 • ТОВ «СЕМЕНІВСЬКА ТЕС» https://opendatabot.ua/c/40252938
 • ТОВ «МІХАЙЛІВСЬКА СЕС» https://opendatabot.ua/c/41663068
 • ТОВ «ПРИМОРСЬКА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ» https://opendatabot.ua/c/40904489

Керівники та/або засновники цих фірм: Колошва Денис Васильович (1982 р.н., Крим, м.Євпаторія) та Яценюк Володимир Степанович (1979 р.н., кузен Яценюка) https://www.pravda.com.ua/ articles/2013/08/28/6996807/

 • ТОВ «БФ ГРУП» ЮРУШІВ ЛЕОНІД та ГРАНЦ АРТУР https://youcontrol.com.ua/…/iatseniuk-volodymyr…/
 • ТОВ «БФ СЕРВІС» ЮРУШІВ ЛЕОНІД https://opendatabot.ua/c/35602713
 • ТОВ «ОФІС МЕНЕДЖМЕНТ» https://opendatabot.ua/c/36413357
 • ТОВ «АЛЬМАДІН ПЛЮС» ЮРУШІВ ЛЕОНІД
 • ТОВ «ЦУКРОВА КОМПАНІЯ УКРАЇНИ»
 • STARWINGS HOLDING LIMITED

https://opencorporates.com/companies/cy/HE277254

https://efiling.drcor.mcit.gov.cy/…/SearchResults.aspx…

ПРАТ "КОРОСТЕНСЬКИЙ ЗАВОД МДФ" https://clarity-project.info/edr/37079170

UNIBUDINVEST MANAGEMENT LIMITED

https://opencorporates.com/companies/cy/HE335162

https://efiling.drcor.mcit.gov.cy/…/SearchResults.aspx…

ТОВ «УНІБУДІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ» ЮРУШІВ ЛЕОНІД

KEEROF HOLDINGS LIMITED

https://opencorporates.com/companies/cy/HE283146

ТОВ "ТД КОРОСТЕНСЬКИЙ ЗАВОД МДФ" https://opendatabot.ua/c/36592247

В тему: Банкіри збагатили Поліщука на Гуллівері

Держбанки в черговий раз реструктурували кредити управителю «Гуллівера». І тепер відомо, як саме: дозволили повертати гроші аж до 2044 року під жалюгідні відсотки до 4%, а сама сума кредитів зросла у півтора рази – до $675 млн.

В іпотеці у банків за кредитним договором перебуває нерухоме майно ТОВ «Три О» на Спортивній площі, 1-А у Києві, а саме: торговельно-офісний комплекс загальною площею 151 805 кв м (ТРЦ «Гуллівер»), ділянка площею 1,14 га (8000000000:76:058:0008), ділянка площі 0,11 га (8000000000:76:058:0013)

Хто і скільки дав грошей «Гулліверу»

Отже, у 2006 році «Ощадбанк» та «Укрексімбанк» видали кредит ТОВ «Три О». Тоді цю фірму контролювали Вагіф Алієв і Сергій Веселов (відомий як депутат Одеської облради від БЮТ). Згодом додався Олексій Кучеренко (нині нардеп від «Батьківщини», який разом із Веселовим був партнером Константина Жеваго).

За даними « Комерсанту », тоді йшлося про мультивалютний кредит на загальну суму $61,6 млн під 13,5% річних у гривні і 12% у доларах зі строком виплати до грудня 2012 року. Цю ж суму називалагазета «День» , яка зауважила, що це був перший довід спільного (консорціумного) кредитування двох держбанків – «Ощадбанку» та «Укрексімбанку».

Перші два кредити вони бачили на будівельні проекти: торговий центр «Глобус» ($38 млн. фірми «Ділайт») та ТРЦ «Гуллівер» ($61,6 млн. фірми «Три О»). При цьому видана «Три О» сума на той час була рекордною: «досі українські банки такі великі кредити жодній компанії не надавали» , писала газета.

У 2006 році тодішній перший заступник голови правління Ощадбанку Андрій Пишний такпрокоментував цю угоду: «Була відпрацьована спільна оцінка ризиків щодо проекту, взаємодія двох банків при фінансуванні, контроль та супроводження застави».

У 2008 році «Інтерфакс-Україна» повідомив, що у вересні того року ліміт кредиту було збільшено до $177,6 млн під 17,5% річних у гривні та 12,85% у доларах США та євро.

На 2011 рік, за даними державного судового реестру, сума кредиту становила вже $88,4 млн та 1,35 млрд грн. За курсом того часу сумарно це становило близько $258,39 млн.

Надалі розмір основного зобов’язання «Три О» за кредитом лише збільшувався, відсоток – зменшувався, а строк виплати – віддалявся. І це при тому, що проблеми з виплатами за кредитом у фірми почалися практично відразу .

Зокрема, в період 2013-2019 рр. сума боргу зросла до $440,99 млн ($352,79 млн Ощадбанку та $88,2 млн Укрексімбанку). Ця цифра стала відомою завдяки витягу з регістру мовних прав на нерухоме майно, який також показав, що строк виплати продовжили до грудня 2025 р. При цьому, за даними «Дзеркала тижня», річна ставка за кредитом становила 9%, тоді як на ринку ставки сягали 30%, але ці 9% не виплачувалися.

На той момент у «Гуллівера» вже ввійшов Віктор Поліщук – бізнесмен, який став відомим за часів Януковича, в тому числі завдяки банку «Михайлівський», мережі магазинів «Технополіс» («Ельдорадо») та зв’язкам з тодішнім міністром доходів Олександром Клименком (після Майдану втік до Росії).

Витяг з держреєстру речових прав щодо предмета іпотеки (ТРЦ «Гуллівер») за кредитним договором №129/31/1-2

Відомо, що як забезпечення за кредитом «Три О» ще в 2007 році передало в іпотеку держбанкам ТРЦ «Гуллівер» і ділянку площею 1,14 га. А від 2017 року фірма уклала із банками новий іпотечний договір, за яким передала в іпотеку також ділянку площею 0,11 га. Жодних умов і обставин цієї іпотеки, як і суми боргу за кредитом, що суттєво зросла, у відкритих джерелах немає. І від офіційних осіб жодної інформації суспільство теж не одержує. Зокрема, у 2016 році тодішній голова правління Ощадбанку Андрій Пишний відмовився відповісти журналістам «Дзеркала тижня» на питання про суму кредиту «Три О» і як він обслуговується, пославшись на банківську таємницю.

Цим самим аргументом Пишній пояснив своє небажання відповідати на питання журналістів «Ліга. Фінанси» про реструктуризацію боргів компаній Віктора Поліщука на пільгових умовах. Але зазначивши, що «усі без винятку рішення кредитного комітету та правління банку розглядаються за участь куратора НБУ».

Після зміни влади, у 2020 році вже чіткіше було оголошено про «чергову процедуру фінансової реструктуризації» боргів «Три О», яка стала найбільшою реструктуризацією для Ощадбанку в минулому році. Але знову без деталей, які, однак, стали відомі знову з державного реестру мовних прав. Отже, після останньої реструктуризації 2020 року розмір основного зобов’язання «Три О» перед держбанками становить уже $674,99 млн ($537,21 млн Ощадбанку та $137,78 млн Укрексімбанку), а строк виплати збільшено до січня 2044 року. При цьому відомо, що за користування кредитними коштами фірма має сплачувати 3,65% та 4,15% річних у валюті.

Як бачимо, умови для власників «Три О» в чергове пом’якшені, борг можна віддавати дуже довго. Фактично держава, яка, за даними джерела « Економічної правди », бачила кредити «Три О» під заставу майна, ринкова вартість якого заледве складала половину виданих коштів, спонсорує спосіб життя власників «Гуллівера».

Нагадаємо, що Поліщук очолив рейтинг українських рантьє з найбільшими доходами від здачі нерухомості в оренду в 2020 році, який склав Forbes Україна. За даними видання, дохід Поліщука від цієї діяльності в минулому році становив $70 млн , при цьому найбільш прибутковою є його мережа складів RLC.

Ми припускаємо, що п’ята частина від зазначеної суми $70 млн – це дохід від здачі в оренду приміщень ТРЦ «Гуллівер» та ділянки площею 0,11 га. Так, за даними Youcontrol, ТОВ «Три О» у 2020 році отримало валовий прибуток (сюди ми включаємо дохід від здачі в оренду своєї нерухомості) у розмірі 396,7 млн грн, а у 2019-му – 454,2 млн грн. При цьому в цілому (окрім 2019 року) фірма є збитковою, що, на нашу думку, є результатом переоцінки курсу валют за непогашеним кредитним боргом.

Чи була у держави можливість не збагатити одного бізнесмена, а отримати максимальний профіт для себе? Так. Банк, крім реструктурувати чи списати,може також продати проблемний кредит. У 2018 році «Ощадбанк» виставляв на продаж права вимоги щодо кредиту та за договорами забезпечення (ТРЦ «Гулівер», ділянки на Спортивній площі, 1-А та 100% ТОВ «Три О») за 18,18 млрд грн. Але торги так і не відбулися – усі 10 учасників були відхилені через несплату гарантійного внеску (908 млн грн). І до цієї ідеї більше не поверталися. А просто полегшили «кредитне ярмо» бізнесменам із «Три О».

Довідково про власників «Три О»

Віктор Поліщук і Лілія Різва

В рамках кримінального провадження було встановлено , що «Три О» погашало кредитні зобов’язання перед Ощадбанком у тому числі за рахунок коштів, получених через ланцюжок компаній у банку «Михайлівський». Цього року за завдання цьому банку шкоди на 81,6 млн грн шляхом кредитування пов’язаних осіб було оштрафовано екс-начальника одного з департаментів банку. Водночас епізод про завдання «Михайлівському» та його вкладникам збитків на 1,6 млрд грн слідчізакрили за рішенням Печерського суду від жовтня 2019 року. Як відомо, банк «Михайлівський» ліквідовується, його власником був Віктор Поліщук .

У 2016 році в інтерв’ю biz.liga.net Віктор Поліщук заявив, що «Гуллівером» керує його дружина Лілія Резвая.

Власниками ТОВ «Три О» є ТОВ «Компанія «Мобіл Вест» (40,63%), лондонська компанія «Подемос» (22,07%), віргінські компанії «Бадлі Коаст Лімітед» (18,07%) та «Левіш Венчєрз Лімітед» (9,23%) та кіпрська компанія «Хетібер Файненс Лімітед» (10%). Власником «Мобіл Вест» є британська «Подемос» та В’ячеслав Ігнатенко (95,99%), двоюрідний брат Лілії Рєзвої.

Вагіф Алієв

Сергій Веселов

Олексій Кучеренко

У 2012 році газета «Комерсант» писала , що власником ТОВ «Три О» став Віктор Поліщук. За даними видання, він викупив частки у Вагіфа Алієва, Сергія Веселова та Олексія Кучеренка. Хоча інші джерела «Комерсанта» заявили, що угода була фіктивною і вказані особи просто не хотіли афішувати свою долю в цьому проекті. Кучеренко був основним власником ЗАТ «Гермес Ассет Менеджмент» (ліквідоване, правонаступник – одноіменне ТОВ), яке вело бухгалтерську звітність ТОВ «Три О».

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео