Голова Нацбанку вирішив піти у відставку

Голова Нацбанку вирішив піти у відставку
298014 ПЕРЕГЛЯДІВ

Голова Національного банку Кирило Шевченко подав на розгляд Президенту України заяву про відставку.

В силу причин, пов’язаних зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, ухвалив для себе складне рішення.  Я залишаю посаду Голови НБУ.  Я звернувся до Президента України з проханням прийняти мою відставку. Дякую Президентові за виявлену довіру та спільну роботу на користь держави і у мирний, і у воєнний час… З початком повномасштабної війни Національний банк:

  • забезпечив безперебійну роботу фінансової системи,
  • не допустив паніку на валютному ринку,
  • зупинив масштабний відтік капіталу заради захисту резервів,
  • втримав інфляцію на адекватному рівні під час війни,
  • підставив плече державному бюджету, розуміючи складнощі із залученням коштів під час війни.

Додатково наголошу на наших зусиллях у дипломатичній площині – з одного боку, ми активізували механізми міжнародної фінансової допомоги Україні, з іншого – ініціювали на міжнародному рівні низку рішень, які послабили економіку агресора.  На сьогодні НБУ справді сильніший, ніж будь-коли, у здатності зустрічати виклики та долати кризи, гідно проходить перевірку війною. І зберігає свою здатність бути основою поствоєнного відновлення економіки і спрямовувати на це весь фінансовий сектор.

До ухвалення відповідних рішень Верховною Радою України про звільнення та призначення на посаду Голови Національного банку Правління Національного банку продовжить виконувати свої функції та здійснювати управління діяльністю Національного банку в поточному складі.

368.media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео