Мізрах Ігор: Чи випадкові вбивства журналістів в Україні?

  			Мізрах Ігор: Чи випадкові вбивства журналістів в Україні?
253421 ПЕРЕГЛЯДІВ

У наслідок опіків від сірчаної кислоти померла громадська активістка, радниця мера м. Херсон Катерина Ганзюк. Сталося це лихо 4 листопада. Протягом трьох місяців дівчина боролася з наслідками нападу 31 липня, коли на неї напали біля будинку, де Ганзюк мешкала.

3 серпня поліція начебто затримала підозрюваного у нападі, так заявив голова МВД Арсен Аваков. 6го серпня особистість нападника була визначена як Новіков Миколай Миколайович. Раніше чоловік вже був засуджений та також був одним з членів злочинного угрупування Херсонщини.  22 серпня, не відомо з якої причини, підозрюваного відпустили.

Картинки по запросу Христя Фріланд

Голова Міністерства закордонних справ Христя Фріланд виказала своє занедоволення ситуацією і вимагає покарати осіб, які відповідальні за вбивство активістки і депутата міськради Херсона Катерини Гандзюк. Про це Фріланд написала на сторінці у Twitter:

“Журналісти повинні повідомляти про факти вільно та незалежно. Канада завжди буде вимагати від тих, хто  переслідує, вбиває та нападає на журналістів правосуддя за свої дії”, – написала вона.

За словами Фріланд, особи, які відповідальні за вбивство Катерини Гандзюк, мають бути суворо покарані.

“Вбивство української активістки Катерини Гандзюк, яка виступала проти корупції – це трагічна втрата. Ми молимося за її сім’ю та близьких. Особи, відповідальні за цей злочин, повинні бути притягнуті до відповідальності”, – написала Фріланд.

Картинки по запросу Марі Йованович

Марі Йованович, посол Сполучених Штатів в Україні відреагувала відразу ж. Вона проголосила, що США закликає українську владу притягнути до відповідальності злочинців:

“Від імені уряду США й американського народу висловлюю свої найглибші співчуття родині й друзям Катерини Гандзюк. Ми в котре закликаємо українську владу притягнути злочинців до відповідальності, включно з замовниками”, – написала Йованович.

Засудив напади на активістів і державний департамент США, він також закликав залучити до відповідальності вбивць  активістки. Про це повідомила офіційний представник Держдепартаменту США Хізер Нойєрт у Twitter у вівторок, 6 листопада.

“США висловлюють найглибші співчуття родині та друзям Катерини Гандзюк. Напади на громадянське суспільство України повинні припинитися. Відповідальні за замовлення та вчинення цього жахливого нападу мають бути притягнуті до суду “, – написала вона.

Наступного ж дня, 5 листопада, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф написала у Twitter слова співчуття та приєдналась до заклику покарати винних.

“Вкрай засмучена звісткою про смерть Катерини Гандзюк. Вона з мужністю та гідністю боролася зі своїми жахливими ранами”, – написала посол.

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель наголосив на необхідності притягнути до відповідальності виконавців і замовників вбивства. «Нас потрясла смерть Катерини Гадзюк. Подумки ми поряд з її близькими і друзями. Ми глибоко стурбовані зростанням кількості нападів на активістів і політиків. Злочинці й їх покровителі мають бути притягнуті до відповідальності. Не можна допустити панування атмосфери безкарності.» – Прокоментували у Посольстві Німеччини.

5 листопада під час брифінгу речник Європейської комісії Карлос Мартін Руїз Де Гордежуела закликав Україну швидко провести розслідування та покарати винних у загибелі активістки.

“Катерина Гандзюк була мужнім та переконаним активістом, яка вела боротьбу проти корупції в Україні. Ми висловлюємо глибокі співчуття її родині та її друзям. Очікуємо, що українська влада подвоїть зусилля для того, щоб швидко та ретельно розслідувати цей злочин та притягнути винних до відповідальності. Подальші кроки також є необхідними у розслідуванні нападів на представників громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів в Україні. Вільне громадянське суспільство є важливим для будь-якої демократичної держави, і це дуже важливо, щоб це було також під захистом в Україні”, – наголосив речник Єврокомісії.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант та міністр закордонних справ Швеції Маргот Валльстрем повідомили, що очікують забезпечення правосуддя та притягнення до відповідальності всіх винних у справі щодо вбивства громадської діячки Катерини Гандзюк. Про це вони написали в Twitter.

Зокрема, Хант назвав смерть української активістки “ще одним сумним днем для демократичних цінностей”. Він наголосив, що очікує забезпечення правосуддя у відповідності з обіцянкою президента Петра Порошенка.

“Ця неймовірно смілива 33-річна жінка отримала жахливі опіки на 40% її тіла в результаті нападу з кислотою в липні. Президент Порошенко пообіцяв забезпечити правосуддя, і ми щиро підтримуємо”, – зазначив дипломат.

Картинки по запросу ЕС

Представництво ЄС в Україні зробило заяву у зв’язку зі смертю громадської діячки, представниці Херсонської міської ради Катерини Гандзюк

Про це повідомляється в релізі речника Представництва Європейського Союзу в Україні.

ЄС гаряче сподівається, що українська влада якнайшвидше проведе детальне розслідування вбивства Катерини Гандзюк та притягне винних до відповідальності.

«Окрім того, слід вжити відчутних кроків для того, аби змінити тривожну тенденцію нападів на активістів громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів в Україні, – зауважили в ЄС. – Активне громадянське суспільство є ключовим у будь-якому демократичному суспільстві. І вкрай важливо це захищати – в Україні, як і всюди».

Ситуацію також прокоментував Народний депутат України Андрій Немировський: «Ми з Катею Гандзюк обидвоє –  з Херсона, і я знаю, як там важко було втримати той удар – серапарів і ворогів України у 2014 році. Вона змогла. Її вбила система. Прослухайте її останнє звернення від 26 вересня 2018 року: «Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. Але, принаймні, мене лікують. Мене лікують добре українські лікарі. І я точно я знаю, що я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто.  Мені дуже важко. Мені важко записувати це звернення. Але це — набагато простіше, ніж нашій країні перетравлювати всю цю величезну кількість регіоналів, сепаратистів та «мусорів», яку вона має перетравити для того, щоб хоч якось вижити. Я досі не знаю імені замовника нападу на мене.

Гандзюк — це не просто моє прізвище. Це прізвище в ряду 40 інших прізвищ постраждалих від нападів, що сталися за останній рік. За останній рік в Україні сталося 40 нападів на громадських активістів. Замовники жодного з яких не були названі….Біда в тому, що всі ці питання стали риторичними. Але я вірю, що всі винні будуть знайдені, покарані і засуджені.  І що кожен із нас буде вільним. І не буде мати в серці страху. От вона відповідь на всі питання. Завтра Катю поховають. У її рідному Херсоні, за який вона так вболівала. Але не поховають надію, що ми змінимо це життя, зламаємо цю кляту систему несправедливості – заради Каті, заради України, про яку вона мріяла».

На трагічну історію відгукнувся і наш експерт з питань економіки, політики та соціології Ігор Мізрах: «Лихо, яке сталося з Катериною Гандзюк, це страшна трагедія для всієї країни. Не лише через факт смерті молодої активістки, яка могла зробити ще безліч корисного для держави, але також через пляму, яка залишилася на всій країні, як на не демократичній, не вихованій, не компетентній державі, де свобода слова та свобода людини взагалі якась фантастика. Ми маємо прислухатися до європейських колег і притягнути злочинців до відповідальності – це єдиний вихід для України, як для молодої держави, яка хоче досягти статусу «європейська». Я повністю згоден з радою ЄС, такі речі недопустимі у європейській країні, за такі вчинки люди мають нести покарання, заради справедливості та управління всередині держави».

Ігор Мізрах

Ексклюзивно для журналу РЕЙТИНГ

Посилання на сайт: https://ratingua.net/

Посилання на сторінку fb: @ratingnewsmagazine

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео