Бутусов: про царське життя Одеського ТЦК як символ воєнкомівської корупції

Бутусов: про царське життя Одеського ТЦК як символ воєнкомівської корупції
291708 ПЕРЕГЛЯДІВ

Чи прокоментує цей випадок командувач СВ ЗСУ Сирський, якому підпорядкована система ТЦК? Чи прокоментує президент Зеленський за що він нагородив воєнкома 4 квітня 2022-го року орденом Богдана Хмельницького? І чому рекомендація президента "відправити воєнкомів на фронт як бійців" не буде виконана?

Розкладаємо усе по порядку, пише Юрій Бутусов, головний редактор видання Цензор.НЕТ.

1. Факти.

Джерела Цензор.НЕТ в СБУ підтвердили, що родина начальника Одеського Територіального центру комплектування полковника Євгена Борисова (покидьок на фото - А.), а саме його мама та дружина, фактично є доларовими мультімільйонерами, і володіють розкішною нерухомістю на одному з елітних курортів Іспанії Марбелья, так як про це повідомив І.Мосійчук. Для характеристики образу життя родини воєнкома - його дружина Олександра зараз у листопаді 2022-го придбала Мерседес-Бенц Гелендваген АМГ за 8 мільйонів гривень 2022-го року випуску. Дружина почала займатись бізнесом одразу після того як одружилась з воєнкомом у 2015-му році, має фірму по продажу одягу Levis у двух торгівельних центрах Київа та Львова. Думаю, тут усе зрозуміло.

Але Національна агенція по запобіганню корупції та Національне антикорупційне бюро, які раніше чомусь не помічали заможного воєнкома, мають негайно почати перевірку та вивчити законність дій та відповідність витрат родини воєнкома Борисова, чекаємо на публічні заяви. І чому такі видатні декларації родини воєнкома досі не отримали належної оцінки нашими антикорупційними органами?

2. Корупційна система.

Надзвичайно висока корупція у військкоматах дискредитує мобілізацію, і цей корумпований безлад є серйозною загрозою національній безпеці. Виникають підстави говорити, що воєнкоми можуть проводити облави не для того, щоб насправді організувати системну роботу з громадянами, а з метою налякати та змусити переляканих уклоністів шукати можливості дати хабар. Ось як це показово робить ТЦК у Одесі. Згідно з кримінальними справами про дачу хабарів за ухиляння від мобілізації в Одесі треба заплатити у різних структурах від 5 до 10 тисяч доларів. Чим така ганебна система відрізняється від державної зради під час війни?

Сподіваюсь, військова контррозвідка СБУ ті генеральна інспекція Міноборони вивчать обставини роботи ТЦК Одеської області, можливо, там є дуже багаті дружини і у інших працівників ТЦК області та районів?

3. Вертикаль "рєшал" у погонах.

Якщо подивитись на кар'єру Борисова, то це не схоже на шлях професійного військового, це схоже на кар'єру професійного "рєшали". Що найбільше дивує? 50-ти річний полковник Євген Борисов? Він не проходив службу у військах. Згідно з повідомленням про його призначення, Борисов, який народився в Одесі, з 1996 року служить у своєму рідному місті у структурі військкоматів.

Тобто нема даних про якісь переміщення по горизонталі, про командування військовими підрозділами. До 2019-го року був воєнкомом Малиновського району Одеси, а з липня 2019-го - начальник ТЦК Одеської області. Весь цей час з 2019-го року, як виявилось, ніхто з керівників Борисова нічого особливого не помічав. Борисов став полковником, закінчив університет оборони, але чи став він військовим, не виходячи з кабінетів та мріючи про чергову відпустку у Марбел'ї? Яка користь з держави з утримання таких військових взагалі?

4. Чому буде провалено рішення президента?

Верховний Головнокомандувач В. Зеленський прокоментував справу Борисова дуже дипломатично, і "порекомендував головкому ЗСУ В.Залужному відправити воєнкомів на фронт як бійців".

Ці рекомендації не будуть виконані, тому що протирічать діючому порядку проходження служби військовослужбовців, мабуть, Верховний Головнокомандувач не мав ще часу з цим ознайомитись. У Залужного нема законних повноважень призначити полковника на посаду солдата.

Щоб Борисов поїхав на фронт як боєць саме Зеленський має діяти так:

а) розжалувати полковника, зняти офіцерське звання та направити рядовим бійцем на передову;

б) змінити законодавство щодо відповідності посадам при проходженні служби, і дозволити призначати офіцерів на посади солдат рішенням головнокомандувача ЗСУ.

Якби Зеленський хотів негайного рішення, він би не рекомендував, а ініціював зміни нормативної бази. Але замість конкретних дій президент просто зробив заяву, яка не буде мати ніяких наслідків. Як офіцер полковник Борисов не має жодних компетенцій для командування військами у бойовій обстановці, бо в бойових частинах полковник фактично не служив.

І тут виникає питання, а чому президент Зеленський такий м'який до Борисова, і за які заслуги 4 квітня 2022-го року воєнком Борисов, який не брав участь у бойових діях був нагороджений указом президента № 203 орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеню?

5. А хто має нести відповідати та коментувати у військовому керівництві за багаторічне розкішне життя одеського воєнкома, чому це все не помічалось?

Я подивився положення про ТЦК, і там визначено, хто саме керує військкоматами:
"Безпосереднє керівництво територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і контроль за їх діяльністю здійснюють відповідні оперативні командування, а загальне - Командування Сухопутних військ Збройних Сил, яке узгоджує основні питання діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з відповідними структурними підрозділами Генерального штабу Збройних Сил та Міноборони".

Командувачем СВ ЗСУ з серпня 2019-го року є генерал Олександр Сирський. Мені здавалось, оскільки Сирський здійснює загальне керівництво системою ТЦК, він мав би першим прокоментувати. Але можливо, що Олександр Станіславович не може відволіктись через фронтові питання, тому він мав би негайно доручити зробити коментар офіційно вповноважену ним особу, яка у його підпорядкуванні опікується проблемами ТЦК. Можливо, увесь цей час військові керівники не знали про статки родини воєнкома і про те, що він чомусь затримався на такій грошовій посаді?

Може треба щось змінити у порядку призначення на посади воєнкомів? Чи може хтось пояснить громадянам та усій армії, як це так виходить, що одночасно одні військові в армії б'ються на смерть та збирають гроші на дрони та б/ушні джипи, в той час як інші військові керівники відпочивають у Марбел'ї та витрачають гроші на новий Гелендваген для дружини?

«Аргумент»

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео