Зе вілла: італійський маєток Зеленського в оточенні російських олігархів

  			Зе вілла: італійський маєток Зеленського в оточенні російських олігархів
198602 ПЕРЕГЛЯДІВ

Шоумен Володимир Зеленський наразі має найбільше шансів з усіх кандидатів у президенти пройти до другого туру й перемогти в ньому. Тобто за кілька днів до голосування можна казати про високу ймовірність, що саме Зеленський стане наступним президентом України.

У декларації за 2017 рік Зеленський вказав чотири квартири в Києві, заміський будинок, а також квартири в Ялті та Великій Британії. Однак про 15-кімнатну віллу на італійському узбережжі, якою Зеленський володіє разом з дружиною Оленою, в декларації він не згадав.

Згідно з документами, у 2017 році італійська фірма San Tommaso S.R.L., задекларована Зеленським, придбала будинок у містечку Форте-дей-Мармі. За нього італійська фірма заплатила 3,8 мільйона євро. Будинок розташований усього в 600 метрах від моря.

Чи відвідував Володимир тосканську віллу, невідомо. На його сторінці в Instagram вдалося знайти одне фото з невідомого італійського містечка, датоване 9 серпня 2017 року. На той час сім’я Зеленського, напевне, вже володіла віллою у Форте-дей-Мармі. На задньому тлі фото, в кінці вузенької італійської вулички, майорить море.

Містечко Форте-дей-Мармі розташоване в регіоні Тоскана, на узбережжі Тірренського моря в 90 кілометрах від Флоренції. Назва містечка перекладається як «мармуровий форт» — у середні віки тут видобували мармур. У минулому столітті італійські багатії почали купувати тут будинки й курорт набув слави елітного.

Форте-дей-Мармі

Сьогодні ж Форте-дей-Мармі відомий в Італії як місце, де хазяйнують росіяни. Десять років тому, коли серед російських багатіїв з’явилася мода купувати нерухомість у цьому містечку, російські медіа казали на нього «московська провінція». Де регулярно швартується яхта власника «Челсі», російського мільярдера Романа Абрамовича. Де їздять Rolls Royce та Bentley з російськими номерами.

Журналісти New York Times розповідали, що за оренду навісу на пляжі Форте-дей-Мармі відпочивальники платять по 250 євро на день, а за одноденні вертолітні поїздки в Монте-Карло — по 4,5 тисячі євро. І залишають офіціантам чайові по 1000 євро.

Журналісти NYT розповідали, що за оренду навісу на пляжі Форте-дей-Мармі відпочивальники платять по 250 євро на день.

 «Ми як Крим і ми проситимемо приєднатися до Росії», — сказав президент асоціації готельєрів Форте-дей-Мармі Паоло Корчія. Він додав, що це жарт, проте цей жарт досить точно передає бізнес-настрої в містечку. Як ідеться в статті, саме завдяки російським грошам курорт узагалі вижив після кризи 2008 року.

Крім того, у Форте-дей-Мармі має віллу колишній італійський прем’єр Сільвіо Берлусконі, та живе по сусідству з Романом Абрамовичем. Менше з тим, шоумен і можливий майбутній український президент Володимир Зеленський для літнього відпочинку обрав саме курорт, переповнений російськими багатіями.

Журналісти запитали у кандидата в президенти, чому ця нерухомість не згадується в декларації кандидата, попри те, що він з дружиною — кінцеві бенефіціари фірми San Tommaso S.R.L., яка володіє майном у Форте-дей-Мармі, чи користується Зеленський віллою і чому обрав саме це місто, яке в ЗМІ називають «московською провінцією»? На що журналісти отримали лаконічну відповідь прес-служби кандидата в президенти: «Декларація кандидата заповнена в повній відповідності з чинним законодавством України».

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео